Bal Andrzejkowy 2012

W dniu 24 listopada 2012 r. w Goworowie odbył się już ósmy Powiatowy Bal dla osób niepełnosprawnych. Na Balu Andrzejkowym bawiły się osoby niepełnosprawne z gmin: Goworowo, Czerwin, Olszewo-Borki, a także Ostrołęki wraz ze swoimi opiekunami. Po raz kolejny impreza została zorganizowana w Zespole Szkół Nr 1 w Goworowie.

Zgromadzonych gości przywitała Pani Bożena Pomacho – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie. Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji balu oraz za okazane wsparcie. Głos zabrali również: Pani Małgorzata Maria Kulesza – Wójt Gminy Goworowo. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Pan Antoni Mulawka – Sekretarz Gminy, Pani Karolina Łazicka – Przewodnicząca Rady Gminy, Ks. Stanisław Siemion-Proboszcz Parafii Goworowo, Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 oraz kierownicy i opiekunowie Ośrodków Pomocy Społecznej z ww. miejscowości. Bal rozpoczął się występem grupy z Przedszkola Samorządowego w Goworowie pod opieką Pani Dyrektor Wiesławy Wasilewskiej i Pań nauczycielek. Przedszkolaki za swój występ otrzymali gromkie brawa i słodkie niespodzianki. Uczestnicy spotkania integracyjnego bawili się na zabawie tanecznej, którą umilał zespól muzyczny MARKIZ oraz zaprzyjaźniony od lat zespół ATEST.

Kolorowa i pięknie udekorowana sala wzbudziła wiele radości i zadowolenia. Wszystkie osoby niepełnosprawne przebywające w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnowie aktywnie włączyły się w prace przygotowawcze, motywem przewodnim dekoracji sali był świat bajek. Na balu można było spotkać, m.in.: Shreka z Fioną, Maję z Guciem, Smurfy i księżniczki. Kolorowa sala wzbudzała uśmiech na twarzy każdego przybyłego gościa.

Bal Andrzejkowy zapisał się na stałe w kalendarzu imprez Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie. Impreza ta ma na celu zintegrowanie niepełnosprawnych z różnych gmin, jak również wymianę doświadczeń między opiekunami. Łącznie w balu uczestniczyło około 180 osób niepełnosprawnych z opiekunami. Tegoroczny bal po raz kolejny udowodnił jak ważną rolę odgrywa integracja i ruch wśród osób z tego typu problemami. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, za poświęcony czas oraz bezinteresowną pomoc niesioną z dużym zaangażowaniem.

Organizatorami balu byli:

  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce
  • Stowarzyszenie Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią”
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie
Bal Andrzejkowy 2012
Skip to content