Bal Andrzejkowy dla osób niepełnosprawnych

25.11.2017 r. po 5 latach nieobecności w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Goworowie odbył się Bal Andrzejkowy dla  Osób Niepełnosprawnych. Mimo kilkuletniej przerwy bal cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko osób niepełnosprawnych z gminy Goworowo, ale również zaproszonych gości z gmin Olszewo Borki oraz Czerwin.

W balu uczestniczyło około 120 osób, o oprawę muzyczną zadbał zespół MARKA. Przybyłych gości przywitała prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy Betanią” p. Barbara Piasecka, następnie głos zabrała p. Wójt Małgorzata Maria Kulesza i p. Katarzyna Piórkowska – Kierownik GOPS w Goworowie, które życzyły wszystkim uczestnikom balu przyjemnej zabawy. Na czas uroczystości z odleglej krainy przyleciała wróżka, która potrafiła przewidzieć przyszłość na podstawie szklanej kuli, ręki lub własnego kapelusza. W rolę wróżki wcieliła się Pani Hanna Dąbkowska, dzięki której na niejednej twarzy zagościł uśmiech. Kolejną atrakcją balu były liczne konkursy taneczne oraz wybór Króla i Królowej Balu. Nagrody dla zwycięzców ufundował m. in. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie.

Wszyscy uczestnicy balu otrzymali pamiątkowe kubki i długopisy, następnie w miłej atmosferze rozeszli się do domów, w oczekiwaniu na spełnienie się andrzejkowych przepowiedni…

Pragniemy z tego miejsca gorąco podziękować wszystkim osobom i instytucjom o wielkim sercu i zaangażowaniu, bez których nie stworzylibyśmy tego przedsięwzięcia:

  • Wójtowi Gminy Goworowo Pani Małgorzacie Marii Kulesza,
  • Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią”,
  • Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Czarnowie,
  • Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie na czele z Panią Barbarą Kuczyńską,
  • Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie z Panią Krystyną Reluga,
  • Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Goworowie Panu Jackowi Dobrzyńskiemu,
  • Pani Elżbiecie Bienieckiej oraz Pani Barbarze Grabowskiej i wszystkim wolontariuszom oraz harcerzom,
  • Darczyńcom: Panu Jackowi Romanowskiemu, Panu Stanisławowi Podolak, Panu Zbigniewowi Skrzecz, Panu Sławomirowi Podolak, Panu Wacławowi Brodzik, Zakładom Mięsnym Somianka, Marex Ostrołęka.
Bal Andrzejkowy dla osób niepełnosprawnych
Skip to content