„Dobry Start” dla ucznia

Od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje rządowy program „Dobry Start”  300+, który jest wsparciem dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Wszystkie informacje nt. programu oraz materiały do pobrania i instrukcje jak złożyć wniosek – dla rodzica, dyrektora placówki opiekuńczej, opiekuna czy dorosłego ucznia znajdują się na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod adresem  Program Dobry Start – ZUS.

Jeśli nie masz profilu PUE, przyjdź na spotkanie z ekspertem ZUS, który założy go dla Ciebie. Zapraszamy: termin 24 sierpnia 2021 r. godz. 9:00-12:00, miejsce Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie (wejście od strony stomatologa).

Jak uzyskać świadczenie Dobry Start 300 dla ucznia? Złóż wniosek elektronicznie: przez bankowość elektroniczną, na platformie PUE ZUS, na portalu emp@tia. Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start rozpatruje ZUS.

Możesz raz w roku otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną dziecka, bez względu na dochód rodziny, jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem ucznia w wieku: do 20 lat, do 24 lat (w przypadku ucznia z niepełnosprawnością).

Skip to content