Bal Andrzejkowy 2011

W dniu 26 listopada 2011 r. w Goworowie odbył się Powiatowy Bal dla osób niepełnosprawnych. W andrzejkowych rytmach osoby niepełnosprawne z gmin: Goworowo, Czerwin, Olszewo-Borki, a także Ostrołęki wraz ze swoimi opiekunami już po raz kolejny bawili się na Balu Andrzejkowym zorganizowanym w Zespole Szkół Nr 1 w Goworowie. Zgromadzonych gości przywitała Pani Bożena Pomacho – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie.

Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji balu oraz za okazane wsparcie. Głos zabrali również: Pani Małgorzata Maria Kulesza – Wójt Gminy Goworowo oraz Pani Emilia Szymańska-Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Pani Karolina Łazicka – Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Anna Pietras – Skarbnik Gminy, Ks. Stanisław Siemion-Proboszcz Parafii Goworowo, Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 oraz kierownicy i opiekunowie Ośrodków Pomocy Społecznej z ww. miejscowości. Bal rozpoczął się występem grupy Skrzatów z Przedszkola Samorządowego w Goworowie pod opieką Pani Dyrektor Wiesławy Wasilewskiej i Pań nauczycielek. Przedszkolaki za  za swój występ otrzymali gromkie brawa i niespodzianki. Uczestnicy spotkania integracyjnego ruszyli do wspólnej zabawy tanecznej, którą umilał zespól muzyczny ATEST. Kolorowa sala wzbudzała wiele radości i zadowolenia. Wszystkie osoby niepełnosprawne przebywające w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnowie  aktywnie włączyły się w prace przygotowawcze, które przynoszą im tyle samo radości, co zabawa taneczna podczas Balu. Motywem przewodnim dekoracji sali był Halloween. Kolorowa sala wzbudzała uśmiech na twarzy każdego przybyłego gościa.

Bal Andrzejkowy zapisał się na stałe w kalendarzu imprez Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie. Impreza miała na celu zintegrowanie niepełnosprawnych z różnych gmin, jak również wymianę doświadczeń między opiekunami. Łącznie w balu uczestniczyło około 200 osób niepełnosprawnych z opiekunami. Tegoroczny bal po raz kolejny udowodnił jak ważną rolę odgrywa integracja i ruch wśród osób z tego typu problemami. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, za poświęcony czas i cząstkę samego siebie oraz bezinteresowną pomoc niesioną z dużym zaangażowaniem.

Organizatorami balu byli:

  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce
  • Stowarzyszenie Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią”
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie.
Bal Andrzejkowy 2011
Skip to content