IX Piknik Rodzinny

W dniach 6-7 lipca 2013 r. po raz dziewiąty mieszkańcy gminy Goworowo bawili się na pikniku rodzinnym pod hasłem: „Bawmy się trzeźwo i żyjmy zdrowo”. Piknik został objęty patronatem Wójta Gminy Goworowo Małgorzaty Marii Kulesza zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie, Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Orlika” w Goworowie, przy współpracy jednostek samorządu terytorialnego i innych instytucji współpracujących z GOPS.

Piknik rozpoczął się już 6 lipca wieczorem – przedstawieniem teatralnym, w wykonaniu uczniów Gimnazjum  w Goworowie, pt.: „Moralność Pani Dulskiej”, na podstawie książki Gabrieli Zapolskiej. Młodzież przygotowały nauczycielki z Zespołu Szkół Nr 1 w Goworowie – Pani Jolanta Gryczka i Pani Agnieszka Kosiorek. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali kostiumy, wystrój sceny i zadbali o miłą atmosferę.

Drugiego dnia piknik rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie w intencji trzeźwości mieszkańców gminy. Następnie na placu przed Kościołem odbył się już II Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Goworowo.

Oficjalne otwarcie Pikniku przez Wójta Gminy Goworowo Małgorzatę Marię Kulesza oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie – Bożenę Pomacho odbyło się o godzinie 15.00. Podczas Pikniku wystąpili: laureaci konkursu piosenki uczniowskiej, chór oraz zespół szkolny z Goworowa, Klub Seniora z Kunina i Goworowa, swój program profilaktyczny  zaprezentował kabaret „Kaczki z nowej paczki”. Oprócz występów odbywały się konkursy z nagrodami. O godz.19:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół HAPPY END. Niestety do Goworowa nie dojechał – ze względów zdrowotnych – Zbigniew Nowak, założyciel i lider zespołu. Po koncercie zaprezentowała się uczestniczka programu X-Factor Larysa Tsoy. Następnie odbyła się dyskoteka z zespołem MARKIZ, na której bawili się przybyli goście.

Piknikowi towarzyszyły czynne stoiska: Przychodni VITA-MED w Goworowie, Ochotniczej Straży Pożarnej, , Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Ostrołęce, Zespołu Szkół nr 1 w Goworowie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Stowarzyszenia Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie”. Celem corocznej imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie uzależnieniom oraz integracja środowiska lokalnego.

Składamy serdeczne podziękowania:

 • Wójtowi Gminy Goworowo za objęcie patronatem imprezy,
 • uczestnikom biegu za udział i wspaniałą atmosferę,
 • policjantom z Posterunku Policji w Goworowie,
 • strażakom z Gminy Goworowo,
 • firmie MEDITRANS za obsługę medyczną,
 • pracownikom GOKSIR, GBP, GOPS, ŚDS, ZGK i UG w Goworowie,
 • wolontariuszom,
 • młodzieży z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Akademia Orlika” w Goworowie,
 • przychodni VITA-MED w Goworowie,
 • Wojewódzkiemu Urzędu Pracy w Warszawie, filia w Ostrołęce,
 • zespołowi „MARKIZ” za oprawę muzyczną,
 • wszystkim osobom, którzy pomagali przy organizacji biegu oraz pikniku.
IX Piknik Rodzinny
Skip to content