O czym warto pamiętać, żeby spokojnie odpoczywać

Mój dom moja twierdza

Włamanie do domu pociąga za sobą nie tylko straty materialne. Bardzo często również wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Zdaniem psychologów ofiary włamań doświadczają stanów lękowych, cierpią na bezsenność i bóle głowy. Skutki psychologiczne są niekiedy poważniejsze niż strata kosztowności.

  1. Poproś sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas twojej nieobecności zaopiekowała się domem/mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiaj kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.
  2. Pamiętaj, żeby za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz załączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.
  3. Planując urlop, rozważ zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzesz. Tam będą czekały na twój powrót.
  4. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Zainwestuj w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki renomowanych firm, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu.

Nie daj szans włamywaczom!

Pamiętaj! Złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania! Właściwie zabezpiecz swój
dom! Ponadto media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Fotki z wakacji zamieszczaj dopiero po powrocie.

Stwórz swoją własną twierdzę

Nie ma zabezpieczeń nie do pokonania. Warto jednak zniechęcić przestępców do wyboru twojego domu. Zainwestuj we własne bezpieczeństwo.

Pliki do pobrania

Ulotka informacyjna

O czym warto pamiętać, żeby spokojnie odpoczywać
Skip to content