VIII Piknik Rodzinny

W dniu 8 lipca 2012 r. odbył się kolejny – VIII już Piknik Rodzinny pod hasłem: „Bawmy się trzeźwo i żyjmy zdrowo” pod patronatem Wójta Gminy Goworowo Małgorzaty Marii Kulesza zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie, Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Klub Sportowy „ORZ” Goworowo przy współpracy jednostek samorządu terytorialnego i innych instytucji współpracujących z GOPS.

Piknik rozpoczął się  Mszą Świętą w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie. Następnie na placu przed Kościołem odbył się I Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Goworowo. Pomimo panujących upałów w biegu wzięło udział 93 biegaczy z całej Polski w wieku od 11 do 69 lat. Wszyscy uczestnicy dotarli do mety. Uczestnicy biegu startowali w trzech oddzielnych kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz dorośli. Wśród startujących osób oprócz miejscowych reprezentantów znaleźli się biegacze, m.in z Warszawy, Konina, Krakowa, Tłuszcza, Torunia, Wołomina, Nadarzyna. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale a dla zwycięzców przewidziane zostały puchary oraz nagrody rzeczowe. Po biegu na zawodników czekały wypieki domowej roboty oraz bigos.

Oficjalne otwarcie Pikniku przez Wójta Gminy Goworowo Małgorzatę Marię Kulesza oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie- Bożenę Pomacho odbyło się o godzinie 15.00. Podczas Pikniku wystąpili: laureaci konkursu piosenki uczniowskiej, Klub Seniora „Złoty wiek” z Aleksandrowa Kujawskiego, swój program profilaktyczny „Złodzieje życia” zaprezentował Jarosław Tioskow, umiejętności swoje pokazali również seniorzy z Goworowa w skeczu medycznym – „Przychodzi baba do doktora….”. Oprócz występów odbywały się konkursy z nagrodami.

O godz.19:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół AKCENT. Po nim odbyła się dyskoteka pod gołym niebem, na której bawili się przybyli goście. Oprawę muzyczną uświetnił zaprzyjaźniony zespół ATEST. Piknikowi towarzyszyły czynne stoiska: Przychodni VITA-MED w Goworowie, Przychodni ZDROWIE w Kuninie, Ochotniczej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej w Ostrołęce, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Ostrołęce oraz Stowarzyszenia Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią”. Celem corocznej imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie uzależnieniom oraz integracja środowiska lokalnego.

Składamy serdeczne podziękowania:

 • Wójtowi Gminy Goworowo za objęcie patronatem imprezy,
 • uczestnikom biegu za udział i wspaniałą atmosferę,
 • policjantom z Posterunku Policji w Goworowie,
 • strażakom z OSP Kruszewo,
 • firmie MEDITRANS za obsługę medyczną,
 • pracownikom GOKSIR, GBP, GOPS, ŚDS, ZGK i UG w Goworowie,
 • wolontariuszom,
 • młodzieży z Klubu „ ORZ” Goworowo,
 • przychodni VITA-MED w Goworowie oraz ZDROWIE w Kuninie,
 • Wojewódzkiemu Urzędu Pracy w Warszawie, filia w Ostrołęce,
 • zespołowi „ATEST” za oprawę muzyczną,
 • wszystkim osobom, którzy pomagali przy organizacji biegu oraz pikniku.
VIII Piknik Rodzinny
Skip to content